1481223662_note
 25 listopada 2017 roku na hali GOSiR w Wilkowicach koło Bielska-Białej, odbył się III Otwarty Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin. Turniej zorganizowany został przez Bielski Klub Karate Kyokushin reprezentowany przez sensei Sławomira Dubiela 4 Dan. W turnieju wzięło udział 213 zawodników. z 24 ośrodków karate z całej Polski, a także mocna ekipa z Łotwy oraz z Ukrainy. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata oraz kumite. Sędzią głównym był shihan Paweł Juszczyk. Nowotarski Klub Karate YOKOZUNA reprezentowało 3 zawodników: Jan Kamiński, Franciszek Kamiński oraz Eryk Wyrostek. Cała trójka fantastycznie pokazała swoje umiejętności. Najmłodszy Jan Kamiński po wygraniu 2 walk uplasował się na II miejscu w najmłodszej kategorii kumite chłopców , jego starszy brat Franek pierwszą walkę wygrał przed czasem zdobywając ippon z Jakubem Muszyńskim ze Śląskiego Klub Karate, drugą walkę wygrał przez wazaari z zawodnikiem z Bielskiego Klubu karate natomiast w trzeciej musiał uznać wyższość przeciwnika - zawodnika Bielskiego Klubu Karate Pawła Cader i ostatecznie zajął III miejsce w kategorii kumite . Z kolei w konkurencji kata obaj bracia kamińscy spotkali się w bratobójczej walce o III miejsce. Tu jednak sędziowie zadecydowali, że po przejściu kilku walk eliminacyjnych , gdzie obaj prezentowali kata , walkę o miejsce IIII pomiędzy nimi rozstrzygnie losowanie. Tu młodszy z braci Jan Kamiński miał mniej szczęścia ponieważ szczęśliwy los padł na jego brata Franciszka i to on zajął miejsce III, natomiast Jaś IV. Dużą niespodziankę sprawił również początkujący karateka Eryk Wyrostek, który startował w konkurencji kumite młodzików (bez ochraniaczy na tułów) . Pomimo, że Erykowi nie udało się stanąć na podium to pokazał, że potrafi walczyć zacięcie ze starszym i dłużej trenującym przeciwnikiem . Gratulujemy całej trójce.