2052705532_note
W dniu 2011-05-14 w Sandomierzu odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Ziemni Świętokrzyskiej w karate Kyokushin zorganizowany przez Sandomierski Klub Karate.
W tuernieu wzięło udział 172 zawodników z 31 ośrodków i 4 organizacji Shin, IKO1, Seido, IKO Sosai.

Z nowotarskiego klubu YOKOZUNA wystartowało 4 zawodników – Kacper Kowalski, Marian Krasowski, Wojciech Domalik, Krystian Sąsiadek.
Najlepiej spisałli się: najmłodszy z nich Kacper Kowalski, który wygrał 4 walki- 3 z nich przed czaem przez ippon i zajął I miejsce w swojej kategorii oraz Wojciech Domalik , który stoczył 3 walki 2 z nich wygrywając i ostatecznie zajął II miejsce w swojej kategorii. Mniej szcześcia mieli pozostali. Marian Krasowski przegrał w eliminacjach po bardzo wyrównanej dogrywce, natomiast Krystian Sąsiadek przeszedł 2 walki eliminacyjne , i odpadł dopiero w 3 walce o wejście do półfinału.

Zawodnikom sekundował Robert Maurer a sędziowała Ewa Pawlikowska - trener i instruktor Yokozuny, posiadajaca uprawnienia sedziego miedzynarodowego

Cytat dnia

Czy choćby najmniejsze osiągnięcie warte jest radości, jeżeli jego zdobyciu nie towarzyszyły ból i łzy?
Sosai Masutatsu Oyama

Czym jest karate?

Karate to japońska sztuka walki rozwinięta z systemów chińskich, będąca sposobem samoobrony nieuzbrojonej osoby, wykorzystującym techniki uderzeń i kopnięć.

Losowe zdjęcia

Urząd Miasta Nowy Targ
Stowarzyszenie finansowane przez Urząd Miasta Nowy Targ
Wspierają nas: