1470445882_note
W dniu 2011-12-18 w hali widowiskowo-sportowej odbył się Turniej karate Kyokushin zorganizowany przez Nowosądecki Klub karate Kyokushin. Wzięło w nim udział 150 zawodników z 5 ośrodków. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata i Kumite w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych. Sędzia głównym turnieju był shihan Andrzej Krawontka 5 Dan - organizator, a sędzią technicznym shihan Wiesław Gwizd 5 Dan z Tarnowa.
YOKOZUNĘ Nowy Targ reprezentowało 22 zawodników, sędzia i trener sensei Ewa Pawlikowska 3 Dan oraz opiekun Jan Walkosz 2 Kyu.

Najlepiej ze startujących spisał się Rapacz Maksymilian, który najmłodszej kategorii wiekowej chłopców wywalczył I miejsce w kata oraz I miejsce w kumite lekki kontakt.
W tej samej kategorii wiekowej w kata wystartował młodziutki Michał Stachowiec, który ostatecznie zajął 10 miejsce.
W kategorii najmłodszej dziewcząt swoich sił próbowały najmłodsze stażem adeptki Yokozuna tj. Julia Nykaza, Julia Gwiżdż, Weronika Stachowiec i Patrycja Nykaza. Wszystkie niestety zajęły miejsca poza podium, ale jak na 3 miesiące treningu zareprezentowały się bardzo dobrze.
W konkurencji kata kadetów bardzo dobrze wypadł Kacper Kowalski, który zajął II miejsce, a pozostali reprezentanci tj. Bartłomiej Ryt i Damian Wikar uplasowali się poza 10. Zarówno Damian Wikar jak i Bartłomiej Ryt walczyli w Kumite kadetów jednak obaj znaleźli się poza podium. Również sukces w kategorii kata kadetek odniosła Karolina Gucwa zajmując II miejsce, ale niestety w kumite miała mniej szczęścia i uplasowała się tuż za podium zajmując IV miejsce. Karolina walczyła w kategorii otwartej i miała przeciwniczki znacznie większe i cięższe. Walczyła zawzięcie, ale jednak nie była w stanie podołać znacznej różnicy wzrostu i wagi swoich przeciwniczek.
Z kolei w konkurencji kumite młodzików + 55 kg wystartowali:
Andrzej Kopeć zajął II miejsce pokonując w 1 walce swojego kolegę z klubu Ryszarda Szlosarka zdobywając w ostatnich sekundach punkt wazaari, a w walce półfinałowej zawodnika z Tarnowa również zdobywając punkt ippon.
Krzysztof Szczepaniec ostatecznie wywalczył miejsce III ,
Ryszard Szlosarek VII miejsce
Kacper Noworolnik VI miejsce.
W kategorii -55 kg kumite młodzików zareprezentowali się Marcin Gucwa, który ostatecznie uplasował się tuż za podium zajmując IV miejsce i Kacper Kowalski, który zajął VII miejsce.

W konkurencji kumite semi kontakt juniorów (1995,1994) -65 kg najlepiej wypadł Faron Damian, który wywalczył miejsce tuż za podium zajmując IV miejsce , a natomiast jego koledzy Cudzich Łukasz, Borek Łukasz, Sąsiadek Krystian musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Warto jednak nadmienić, że bardzo dobrze zawalczył Krystian Sąsiadek, który obrał złą taktykę walki będąc biernym przez pierwsza połowę walki, a dopiero w drugiej pokazał swoje umiejętności i chęć walki. To jednak nie wywarło na sędziach wrażenia, którzy mają za zadanie oceniać całą walkę i jednogłośnie pokazali wygraną zawodnika z Tarnowa, który okazał się być mistrzem tej kategorii.
Z kolei w wyższej kategorii juniorów + 65 I miejsce wywalczył Wojciech Domalik ,a Mikucki Mateusz ulokował się tuż za podium zajmując miejsce IV.
W ostatniej kategorii kumite młodzieżowców wystartował Hubert Iglar, któremu wyraźnie zabrakło kondycji i ostatecznie przegrał walkę o wejście do półfinału.

Ostatecznie drużynowo Nowy Targ uplasował się na II miejscu za Nowym Sączem.