1862441239_note

W dniu 22.12.2012 w Hali Sportowej MOSiR odbył się Turniej Karate Kyokushin zorganizowany przez Nowosądecki Klub Karate Kyokushin. W turnieju uczestniczyło 130 zawodników z 5 zaprzyjaźnionych ośrodków. Sędzią głównym turnieju był shihan Andrzej Krawontka 5 Dan Nowego Sącza.
Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata oraz kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe.
Nowotarskie Stowarzyszenie Sportowe Karate Yokozuna reprezentowało 9 zawodników: Maksymilian Rapacz, Piotr Urbański, Julia i Patrycja Nykaza, Michał i Weronika Stachowiec, Kacper Kowalski, Kacper Kulpa, Bartłomiej Ryt oraz sędzia sensei Ewa Pawlikowska 4 Dan z Nowego Targu.
Najlepiej zareprezentował się Maksymilian Rapacz, który zajął I miejsce w kumite lekki kontakt open oraz I miejsce w kata. W kumite Maksym bez problemu pokonał swoich przeciwników a walkę ćwierćfinałową wygrał przed czasem przez ippon. Z kolei w kata pokonał 28 zawodników i zdobył najwyższe podium. W tej samej kategorii wiekowej w kata również bardzo dobrze wypadł Piotr Urbański zajmując III miejsce. W konkurencji kumite nieźle swoją formę pokazała Patrycja Nykaza, która niewielką przewagą przeciwniczki przegrała walkę o finał i ostatecznie zajęła III miejsce. Z kolei w konkurencji kata Kacper Kowalski pokonał 24 zawodników i podobnie jak Maksym zajął I miejsce natomiast jego młodszy kolega Kacper Kulpa startujący w niższej kategorii wiekowej zajął III miejsce, a tuż za nim na IV miejscu uplasował się Bartłomiej Ryt.
Pozostali zawodnicy SSK Yokozuna pomimo że nie zdobyli miejsc medalowych również pokazali wielkiego ducha walki.
Partnerem SSK Yokozuna jest Gmina Miasto Nowy Targ, która dofinansowuje działalność Stowarzyszenia na zadanie „Szkolenie dzieci i młodzieży z zakresu karate Kyokushin”.