1926433441_note
1 października odbył się w Opolu IX Turniej Karate Kyokushin Challenger zorganizowany przez opolski klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Mariusza Godoś 4 Dan.. W tym roku zawody miały rangę turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin Młodzieżowców (18-22 lata) i Kadetów (rocznik 1996-1995). W rywalizacji wzięło udział 106 zawodników z 16 klubów, zawody otworzył Wiceminister Infrastruktury, Poseł Tadeusz Jarmuziewicz.

Reprezentacja SSK Yokozuna : Wojciech Domalik, Krzysztof Szczepaniec – kadeci, Joanna Hebda –młodzieżowiec.

Najlepiej spisał się Krzysztof Szczepaniec zdobywając I miejsce w kategorii wagowej -65 kg Kumite kadetów. Zwycięstwo zapewniło Krzyśkowi kwalifikację do Mistrzostw Europy Kadetów, które odbędą się 2-3 grudnia 2011 we Wrocławiu.
Również kwalifikację na ME uzyskała Joanna Hebda zdobywając III miejsce w turnieju
O pechu może powiedzieć Wojciech Domalik – kadet, któremu kontuzja kostki w nodze przeszkodziła w dojściu do podium i uzyskaniu kwalifikacji do ME kadetów.

Na turnieju kwalifikacyjnym również swoja obecność jako sędzia zaznaczyła sensei Ewa Pawlikowska 3 Dan – główny instruktor w SSK Yokozuna.

Cytat dnia

Ludzkie życie nabiera blasku i siły tylko wtedy, kiedy się je poleruje i utwardza.
Sosai Masutatsu Oyama

Czym jest karate?

Karate to japońska sztuka walki rozwinięta z systemów chińskich, będąca sposobem samoobrony nieuzbrojonej osoby, wykorzystującym techniki uderzeń i kopnięć.

Losowe zdjęcia

Urząd Miasta Nowy Targ
Stowarzyszenie finansowane przez Urząd Miasta Nowy Targ
Wspierają nas: