2035748412_note

W dniu 7 lutego 2016 r. w hali sportowej MOSiR w Nowym Sączu odbył się Turniej Karate Kyokushin. W wydarzeniu wzięło udział 160 zawodniczek i zawodników z klubów sportowych i ośrodków karate z Jasła, Nowego Targu, Gorlic, Biecza, Limanowej, Wieliczki, Łukowicy i Nowego Sącza. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak. Tym razem nowotarska YOKOZUNĘ reprezentowało 9 zawodników: Stanisław Stachoń, Zuzanna Mroczka, Amelia Leska, Adama Gniadek, Jakub Łabuz, Kacper Kulpa, Karolina Gucwa, Maksymilian Rapacz, Jan Walkosz oraz sędzia sensei Ewa Pawlikowska – 4 dan. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata (układu techniczne) oraz kumite (walka). Wszyscy bardzo zawzięcie walczyli o podium, leczy tylko niektórzy zdołali je osiągnąć. Najcenniejsze trofea w konkurencji kata zdobyli w swoich kategoriach : I miejsca Maksymilian Rapacz (kata młodzik) oraz Zuzanna Mroczka (kata dzieci). Natomiast w kumite w odpowiednich kategoriach wiekowych i wagowych zdobili I miejsce zdobył Jakub Łabuz, II miejsce zdobył Maksymilian Rapacz, natomiast III miejsce zdobył Adam Gniadek. Pochwała należy się też Stanisławowi Stachoń, który pierwszy raz startował w konkurencji kumite i stoczył bardzo zaciętą i wyrównaną walkę. Jednak sędziowie w swoim werdykcie (lecz nie jednogłośnie) pokazali zwycięstwo jego przeciwnika.