2073958638_note
W dniu 27.10.2018 w Katowicach odbył się IV Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Katowic zorganizowany przez Klub Karate "Najduch Dojo" prowadzony przez sensei Tomasza Najducha . W turnieju wzięło udział około 280 zawodników i zawodniczek z 22 ośrodków. Rywalizacja sportowa zarówno w konkurencji kata(formy techniczne) jak i kumite (walka) była na wysokim poziomie i wymagała od zawodników wiele determinacji i zawziętości sportowej, aby zdobyć najcenniejsze trofeum. Nowotarski Klub karate Yokozuna reprezentowało 5 zawodników: Jan Kamiński. Franciszek Kamiński, Weronika Rudnik, Michał Motyka, Maciej Motyka. największa determinacją do zwycięstwa wykazał się Jan Kamiński, który zdobył 2 medale: złoto w kata i srebro w kumite bezkontaktowym. Jego brat Franciszek Kamiński również w sporej konkurencji zdeklasował rywali i ostatecznie zajął 2 miejsce w kata, a Weronika Rudnika uplasowała się na 3 miejscu w kumite. Wielkie brawa nalezą się również braciom Motyka, którzy rywalizowali w konkurencjach kumite i wykazali się ogromną siłą ducha walki. Gratulacje.