223161065_note
W dniu 2011-05-29 w Ośrodku Sportowym Gorce odbył się IX Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin pod patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ. W turnieju wzięło udział 201 zawodników z 10 ośrodków. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Sportowe Karate Yokozuna w Nowym Targu z sensei Ewą Pawlikowską 3 dan – na czele (wielokrotna Mistrzynią Świata , Europy , obu Ameryk oraz kilkunastokrotna Mistrzynią Polski). Sędzią Głównym Turnieju był sensei Roman Kęska 4 Dan – Branchief z Krakowa – 6-cio krotny Mistrz Polski w kategorii open, trener kadry narodowej.
Sędziowali:
- Andrzej Krawontka 5 Dan,
- Józef Haszczyc 2 Dan,
- Mariusz Chrapek 1 Dan,
- Zbigniew Gągola 2 Dan,
- Franciszek Kolasa 1 Dan,
- Edward Krawczyk 1 Kyu,
- Natalia Kurowska 1 Kyu,
- Alicja Szajta 1 Kyu,
- Jan Walkosz 3 Kyu,
- Michał Morawczyński 4 Kyu,
- Zbigniew Zaborski 2 Dan,
- Wiesław Krosta 2 Dan,
- Krzysztof Jakubowicz 1Dan,
- Andrzej Marmuszewski 2 Dan,
- Przemysław Kilarski 1Dan,
- Grzegorz Józkiewicz 1 Dan.

Puchary, medale, dyplomy oraz pamiątkowe koszulki zwycięzcom wręczali I z-ca Burmistrza Miasta Nowy Targ Eugeniusz Zajączkowski, przedstawiciel banku BGŻ –Piotr Mroszczak, shihan Andrzej Krawontka 5 Dan – Nowy Sącz oraz Włodzimierz Weselski 4 Dan Zakopane.
Wszyscy uczestnicy turnieju mogli posmakować najlepszych „lodów tradycyjnych” w mieście ufundowanych przez Cukiernię-Lodziarnię Andrzeja Jarkiewicza, który osobiście zagościł na naszym turnieju.

Turniej został zorganizowany przy udziale Urzędu Miasta Nowy Targ
oraz dzięki sponsorom:
- Bank BGŻ,
- Lodziarnia-Cukiernia Andrzej Jarkiewicz "lody tradycyjne",
- The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. Z o.o.,
- FPH "Steskal" - Zbigniew Steskal,
- Piekarnio-Cukiernia Delikatesy S.J. Ryszard Steskal,
- Restauracja Góralsko Strawa,
- Mieczysław Rzadkosz.

Dziękujemy wszystkim sędziom i zawodnikom za udział w zawodach.

Wyniki
IX Młodzieżowego Turnieju Karate Kyokushin pod patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ 29.05.2011

KUMITE JUNIOREK OPEN
1. Puch Agnieszka - Limanowa
2. Kuchta Marta - Limanowa
3. Woźniak Justyna - Limanowa
3. Kopeć Monika - Kraków

KUMITE JUNIORÓW - KAT. +70 KG
1. Kita Jakub - Nowy Sącz
2. Ciechański Krzysztof - Nowy Sącz
3. Imioło Jan - Zakopane
3. Domalik Wojciech - Nowy Targ

KUMITE JUNIORÓW - KAT. -70 KG
1. Pająk Bartosz - Skarżysko Kamienna
2. Karpiel Bartłomiej - Zakopane
3. Mruk Patryk - Limanowa
3. Gąsienica Stanisław - Zakopane

KUMITE JUNIORÓW - KAT. -60 KG
1. Banaszewski Adrian - Skarżysko Kamienna
2. Pisarski Paweł - Kraków
3. Przybył Szymon - Zakopane
3. Puch Rafał - LImanowa

KUMITE MŁODZIKÓW - KAT. +55 KG
1. Kumor Oskar - Stary Sącz
2. Pustułka Dawid - Stary Sącz
3. Piętka Maciej - Nowy Sącz
3. Szczepaniec Krzysztof - Nowy Targ

KUMITE MŁODZIKÓW - KAT. -55 KG
1. Wilk Adam - Nowy Sącz
2. Gucwa Marcin - Nowy Targ
3. Mach Maciej - Nowy Sącz
3. Kopeć Andrzej - Nowy Targ

KUMITE MŁODZIKÓW - KAT. -45 KG
1. Puch Mateusz - Limanowa
2. Adamek Krzysztof - Stary Sącz
3. Pacura Janusz - Zakopane
3. Piętka Kamil - Nowy Sącz

KUMITE MŁODZICZEK - KAT. OPEN
1. Kogutowicz Patrycja - Limanowa
2. Pogwizd Izabela - Nowy Sącz
3. Imioło Julia - Zakopane
3. Król Mariola - Zakopane

KUMITE KADETÓW - KAT. -40 KG
1. Żak Rafał - Limanowa
2. Filipowicz Patryk - Limanowa
3. Bartosik Oskar - Skarżysko Kamienna
3. Wiktor Szymon - Nowy Sącz

KUMITE KADETÓW - KAT. +40 KG
1. Baran Patryk - Nowy Sącz
2. Chmiest Krzysztof - Niepołomice
3. Błaszczyk Patryk - Stary Sącz
3. Pławecki Mateusz - Limanowa

KUMITE KADETEK - KAT. OPEN
1. Krosta Justyna - Niepołomice
2. Orzeł Marlena - Limanowa
3. Żak Oliwia - Limanowa
3. Halat Karolina - Limanowa

KUMITE OLDBOY - KAT. OPEN
1. Rams Adam - Nowy Sącz
2. Legutko Adam - Niepołomice
3. Trzebunia Tomasz - Zakopane
3. Duda Leszek - Nowy Sącz

KUMITE SENIORÓW do 5 kyu - KAT. +70 KG
1. Rybka Maciej - Zakopane
2. Groń Michał - Zakopane
3. Bożętka Grzegorz - Krosno
3. Bożetka Adam - Krosno

KUMITE SENIORÓW do 5 kyu - KAT. -70 KG
1. Urbaniak Tadeusz - Zakopane
2. Zięba Przemysław - Zakopane
3. Bafia Marcin - Zakopane
3. Urbaś Artur - Zakopane

KATA MŁODZICZEK
1. Kogutowicz Patrycja - Limnowa
2. Lipka Monika - Krosno
3. Hejnar Diana - Krosno

KATA MŁODZIKÓW
1. Szeller Filip - Krosno
2. Puch Mateusz - Limnowa
3. Pham Marcin - Kraków

KATA KADETÓW
1. Krosta Jakub - Niepołomice
2. Adamek Krzysztof - Stary Sącz
3. Tokarczyk Michał - Limnowa

KATA KADETEK
1. Orzeł Marlena - Limnowa
2. Kowalska Karolina - Niepołomice
3. Pilch Aleksandra - Niepołomice

KATA DZIEWCZĄT DO 2001
1. Krosta Justyna - Niepołomice
2. Dąbrowska Dominika - Stary Sącz
3. Jankowska Aleksandra - Stary Sącz

KATA CHŁOPCÓW DO 2001
1. Rapacz Maksymilian - Nowy Targ
2. Mokracki Kamil - Nowy Targ
3. Cebula Artur - Stary Sącz


NAJLEPSZY ZAWODNIK : Puch Mateusz - Limanowa
NAJLEPSZA ZAWODNICZKA : Krosta Justyna - Niepołomice


Klasyfikacja Drużynowa
1 Limanowa 49 punktów,
2 Nowy Sącz 31 punktów,
3 Zakopane 28 punktów,
4 Niepołomice 25 punktów,
5 Stary Sącz 20 punktów,
6 Nowy Targ 14 punktów,
7 Krosno 11 punktów,
7 Skarżysko 11 punktów,
8 Krakow 5 punktów,
9 Krościenko 0 punktów.

Cytat dnia

Czy choćby najmniejsze osiągnięcie warte jest radości, jeżeli jego zdobyciu nie towarzyszyły ból i łzy?
Sosai Masutatsu Oyama

Czym jest karate?

Karate to japońska sztuka walki rozwinięta z systemów chińskich, będąca sposobem samoobrony nieuzbrojonej osoby, wykorzystującym techniki uderzeń i kopnięć.

Losowe zdjęcia

Urząd Miasta Nowy Targ
Stowarzyszenie finansowane przez Urząd Miasta Nowy Targ
Wspierają nas: