285412579_note
W dniu 2011-02-12 w Rzeszowie odbył się turniej CARPATHIA KYOKUSHIN CUP zorganizowany przez Rzeszowski Klub Sportów Walki „SYSTEM”.
Sędzią głównym zawodów był Remigiusz Karpiński 4 dan z Ełku – Branchief Shinkyokusin – WKO. "Carpathia Kyokushin Cup" to pierwszy w Polsce turniej otwarty dla wszystkich federacji uprawiających karate Kyokushin.

W turnieju wzięło udział 161 zawodników i zawodniczek. Na matach walczyli juniorzy, młodzicy, kadeci i seniorzy.

Yokozuna – Nowy Targ reprezentowali : Wojciech Domalik pochodzący z Łopusznej oraz Michał Mądry z Nowego Targu. Pomagali im Ewa Pawlikowska (sędzia oraz sekundantobu zawodników) a także Robert Mauer. Dla obu zawodników było to nowe doświadczenie. Obaj spisali się bardzo dobrze. Wojciech Domalik startujący w kat. juniorów młodszych +75 kg ostatecznie zajął 2 miejsce. W pierwszej walce pokonał Tomasza Rogulskiego z Warszawy (SHIN) następnie bez problemu wygrał z Giergowskim Maciejem z Krosna (IKO ). Finał niestety musiał bardzo doświadczonemu zawodnikowi o 3 lata starszemu v-ce mistrzowi Europy Trzcińskiemu Kamilowi z Warszawy (SHIN),z którym przegrał przez ippon. Z kolei Michał Mądry stoczył zaciętą walkę o wejście do ósemki z Filipem SZeller z Krosna (IKO1). O wygranej Szelera zadecydowała w dogrywce minimalnie lepsza kondycja.

Jak widać przed naszymi zawodnikami jeszcze wiele pracy – ale zmiany które nastąpiły w 2010 w Kyokushin mają oddźwięk pozytywny – pomimo różnych organizacji jest jedno Kyokushin.