369369526_note
 W dniu 9 grudnia 2017 we Wrocławiu odbył sie XXXIV Puchar Polski Seniorów i XIV Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików.
Organizatorem zawodów był Wrocławski Klub Karate AiS Sypień Ichiban Dojo, Na czterech matach zmagało się 489 zawodników z 96 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Nowotarski Klub reprezentowali: Adam Gniadek i Zuzanna Mroczka w kategorii - młodzik, oraz sensei Ewa Pawlikowska 4 dan. Zawody były na wysokim poziomie rywalizacji. Tym razem nasi zawodnicy nie zdołali stanąć na podium choć należy zaznaczyć, że pokazali bardzo dobrą technikę i duch walki. Niewiele brakło, bo zaledwie 0,2 pkt, aby Zuzanna Mroczka weszła do finału kata. Ostatecznie jednak uplasowała się na 9 miejscu. Z kolei w kumite w dobrym stylu wygrała walkę eliminacyjna lecz niestety w walce ćwierćfinałowej musiała uznać wyższość swojej rywalki i ostatecznie zajęła 6 miejsce. natomiast Adam Gniadek w ładnym stylu wykonał kata, lecz nie uzyskał wystarczającej liczby punktów aby wejść do finału i uplasował się na 12 miejscu. Udział w zawodach częściowo pokryty został z dotacji Gminy Miasto Nowy Targ.

Cytat dnia

Czy choćby najmniejsze osiągnięcie warte jest radości, jeżeli jego zdobyciu nie towarzyszyły ból i łzy?
Sosai Masutatsu Oyama

Czym jest karate?

Karate to japońska sztuka walki rozwinięta z systemów chińskich, będąca sposobem samoobrony nieuzbrojonej osoby, wykorzystującym techniki uderzeń i kopnięć.

Losowe zdjęcia

Urząd Miasta Nowy Targ
Stowarzyszenie finansowane przez Urząd Miasta Nowy Targ
Wspierają nas: