569561414_note
W piątek 17 czerwca 2011 w sali gimnastycznej w obiektach Miejskiej Hali Lodowej odbyły się egzaminy na stopnie Kyu. Do egzaminów , wg nowych wymagań zgodnie z przepisami Shinkyokushin Word Karate Organization, przystąpiło 31 osób. Zdający musieli wykazać się znajomością nazewnictwa po japońsku oraz prawidłowością wykonania technik ręcznych i nożnych, kihon, kata. Egzamin dla wyższych stopni zakończył się Kumite czyli walką z przeciwnikiem. Wszyscy, którzy podeszli do egzaminu z wynikiem pozytywnym zdali – niektórzy musieli niewielkie braki techniczne nadrobić wytrzymałością fizyczną, którą przeszli bez problemu.

W egzaminie wzięła udział niedawno powstała sekcja z Krościenka, którą prowadzi Michał Morawczyński – nauczyciel WF, który zdał na 3 Kyu – wraz z Piotrem Baranem 2 Kyu.

Egzaminatorem była sensei Ewa Pawlikowska – 3 krotna Mistrzyni Świata , 7 – krotna  Mistrzyni Europy i 13-krotna Mistrzyni Polski – sędzia międzynarodowy, a pomocnikami – instruktorami byli Maciej Sroka 1-Dan, Piotr Baran- 2 Kyu, Piotr Jamrożek 2-Kyu.

Cytat dnia

Czy choćby najmniejsze osiągnięcie warte jest radości, jeżeli jego zdobyciu nie towarzyszyły ból i łzy?
Sosai Masutatsu Oyama

Czym jest karate?

Karate to japońska sztuka walki rozwinięta z systemów chińskich, będąca sposobem samoobrony nieuzbrojonej osoby, wykorzystującym techniki uderzeń i kopnięć.

Losowe zdjęcia

Urząd Miasta Nowy Targ
Stowarzyszenie finansowane przez Urząd Miasta Nowy Targ
Wspierają nas: