583567310_note
5 czerwca 2011 roku w Wiedniu odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Austrii Karate Shinkyokushin. Organizatorem był SHINKYOKUSHIN - Austrian Kyokushin Karate Organization, któremu przewodniczy sensei Marek Kubek 4 Dan, a sędzią głównym była SENSEI LILIAN MUNGRA 4 DAN (HOLAND).

Nowotarską Yokozunę reprezentowało 2 zawodników; Joanna Hebda, która znakomicie spisała się w swojej kategorii -55 kg zdobywając 1 miejsce oraz Wojciech Domalik startujący w kategorii juniorów, przegrał walkę o wejście do półfinału.
Dla Aśki jest to pierwszy międzynarodowy sukces i miejmy nadzieje, że to dopiero początki. W Polsce Aśka jest jedną z czołowych zawodniczek w swojej kategorii wagowej jednak na arenie międzynarodowej w dużej mierze poza umiejętnościami liczy się doświadczenie i umiejętność opanowania stresu na prestiżowych zawodach.
Z kolei Wojciech Domalik jest młodym zawodnikiem (rocznikowo w swojej kategorii był najmłodszy wiekiem), który dopiero jest na początku drogi, jeżeli chodzi o zdobywanie doświadczenia. Wojtek wykazał dużą chęć walki z bardziej doświadczonym i starszym przeciwnikiem jednak brak obycia, brak doświadczenia i umiejętności opanowania stresu spowodowały, że musiał uznać wyższość przeciwnika.

Cytat dnia

Czy choćby najmniejsze osiągnięcie warte jest radości, jeżeli jego zdobyciu nie towarzyszyły ból i łzy?
Sosai Masutatsu Oyama

Czym jest karate?

Karate to japońska sztuka walki rozwinięta z systemów chińskich, będąca sposobem samoobrony nieuzbrojonej osoby, wykorzystującym techniki uderzeń i kopnięć.

Losowe zdjęcia

Urząd Miasta Nowy Targ
Stowarzyszenie finansowane przez Urząd Miasta Nowy Targ
Wspierają nas: