592267144_note
KOMUNIKAT
W dniach 26-28 sierpnia 2011 roku we Wrocławiu, na obiektach AWF odbyło się II Seminarium Polskiej Organizacji SHINKYOKUSHIN.
Seminarium prowadzili: shihan Fujihara, prezydent EKO shihan Scharrenberg z Holandii, shihan Bulow z Danii, shihan Talan z Hiszpanii, sensei Goncharenko z Ukrainy oraz polscy instruktorzy.
W ramach Seminarium odbył się kurs sędziowski prowadzony przez sensei Goncharenkę i sensei Remigiusza Karpioskiego. Kurs ukooczyło pozytywnie 60 osób. Wszyscy otrzymali stosowne certyfikaty.
Przeprowadzony został także trening kata kadry Polski.
Podczas seminarium odbył się dwudniowy egzamin na stopnie kyu i stopnie mistrzowskie DAN. Przed zdającymi egzaminatorzy postawili bardzo wysokie wymagania. Dla wielu osób było to dużym zaskoczeniem, ale fakt ten świadczy o wysokim poziomie, który reprezentuje nasza organizacja.
Egzamin w sumie trwał blisko 3,5 godziny. Walki były oceniane przez sędziów w analogiczny sposób, jak na zawodach karate. Jeśli uczestnik miał 5 walk przegranych, to mimo pozytywnie zdanego egzaminu technicznego nie zaliczał egzaminu koocowego. 70% zdających zaliczyło egzamin, co należy uznad na wynik satysfakcjonujący.
W programie seminarium przeprowadzone zostały treningi z kata, kihon, elementów walki oraz wiele dwiczeo ogólnorozwojowych i sprawnościowych.
Program Seminarium był bardzo urozmaicony i wartościowy. Słowa uznania i gratulacje należą się Komitetowi Organizacyjnemu Seminarium w osobach: sensei Jacka Baranowskiego, Wiesława Gwizda, Wojciecha Radziewicza. Osobne podziękowania należą się sensei Jackowi Lamotowi za pomoc w organizacji seminarium.
Z satysfakcją podkreślamy, że w drugim seminarium wziął udział po raz pierwszy w naszym gronie jeden z czołowych Polskich trenerów karate, ceniony i znany Shihan Bogusław Jeremicz, który razem z sensei Arturem Wilento dołączyli do organizacji SHIN wraz z 47 dojo z całej Polski.
W tej chwili jesteśmy trzecią organizacja na świecie po Japonii i Rosji, skupiając 110 dojo.
W II Seminarium we Wrocławiu uczestniczyło ogółem 230 osób.
Zarząd EKO, doceniając nasz dotychczasowy wysiłek przyznał nam organizację Mistrzostw Europy Open w 2012 roku. Z faktu tego jesteśmy dumni i jednocześnie pełni zapału.
Prezes PZKK
Krzysztof Borowiec

Cytat dnia

Czy choćby najmniejsze osiągnięcie warte jest radości, jeżeli jego zdobyciu nie towarzyszyły ból i łzy?
Sosai Masutatsu Oyama

Czym jest karate?

Karate to japońska sztuka walki rozwinięta z systemów chińskich, będąca sposobem samoobrony nieuzbrojonej osoby, wykorzystującym techniki uderzeń i kopnięć.

Losowe zdjęcia

Urząd Miasta Nowy Targ
Stowarzyszenie finansowane przez Urząd Miasta Nowy Targ
Wspierają nas: