627075532_note
Dnia 9 kwietnia 2011 w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego. W zawodach wzięło udział 118 karateka z 22 ośrodków. Organizatorem był sensei Artur Stecki . Sędzią technicznym turnieju był shihan Andrzej Krawontka.

Zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz wagowych rywalizowali w konkurencjach kata oraz kumite. Z SSK Yokozuny w zawodach wzięło udział 7 zawodników w kwtegoriach:
juniorzy młodsi - Wojciech Domalik, Michał Mądry , Krystian Sąsiadek,
młodzicy – Kowalski Kacper, Marian Krasowski,
seniorka – Joanna Hebda,
old boy – Jan Walkosz.

Njlepiej spisała sie Joanna Hebda – kumite seniorek -55 kg , która w walce półfinałowej bez problemu (przez wazaari) pokonała przeciwniczkę z Leżajska, a z kolei w walce finałowej o wygranej zdecydował dopiero po drugiej dogrywce werdykt sędziowski – tu Aśka nie dała już sedziom wątpliwości kto jest lepszy. Była to ciężka walka dla Aśki i zarazem sprawdzenie przed Mistrzostwami Europy jakie czekaja ją w przyszłym tygodniu w Wilnie.
Bardzo dobrze wypadł też Michał Mądry w kategorii – kumite lekki kontakt juniorów młodszych -65 kg, zdobywając 2 miejsce.
W kat. kumite lekki kontakt juniorów młodszych +75 kg 2 miejsce również zajął Wojciech Domalik , z koleii w kat. Młodzików -70 kg Marian Krasowski zajął 3 miejsce , oraz Kacper Kowalski w kategorii kata młodzików 3 miejsce. Kacper Kowalski po pierwszej turze zakwalifikowany został na miejscu IV co zapewniło mu wejście do finału (gdzie wchodziły tylko 4 osoby), a po turze finałowej ostatecznie zajął 3 miejsce spychając na miejsce 4 zawodnika z Krakowa.
Bardzo dobrze spisał się również w kat. old boy Jan Walkosz , który zajął 2 miejsce po bardzo zaciętej i wyrównanej walce.

Bardzo ważnym elementem całej imprezy był udział w zawodach młodzików – uznawanych po raz pierwszy w tym roku przez Ministerstwo Sportu.